AVM'LERİMİZ

MULTİ GÜNCEL

BİZE ULAŞIN

OPET, Forum Alışveriş Merkezleri'nde
Trafik Kurallarını Öğretti
---
25 Ocak 2015
Bugüne kadar 81 ilde 700 bini aşkın öğrenciye trafik bilincinin aşılandığı "Trafik Dedektifleri" projesi, bu yıl daha geniş kitlelere yaygınlaştırılıyor.

Türkiye'nin trafik sorununa kalıcı çözüm getirme hedefiyle yürütülen proje, tüm Türkiye'deki okul eğitimlerinin yanı sıra Türkiye'nin en büyük perakende platformu olan Forum Alışveriş Merkezleri ile gerçekleştirdiği işbirliği ile 11 ilde çocuk ve gençleri hem eğitti hem eğlendirdi. Sosyal sorumluluk projeleri ile fark yaratan OPET ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı (Emniyet Genel Müdürlüğü), Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği (PEKAY) işbirliği ile hayata geçirilen Trafik Dedektifleri Projesi, yeni dönemde okulların dışına da taşındı.

OPET, Avrupa'da ve Türkiye'de yaygın bir ağa sahip, mağaza karması, etkinlikleri, mimarisi ve kaliteli hizmet anlayışı ile dikkat çeken sektör lideri Forum Alışveriş Merkezleri işbirliğine imza attı. İşbirliği kapsamında 3-17 yaş arasındaki çocuk ve gençlere trafik bilinci kazandırmanın hedeflendiği Trafik Dedektifleri Projesi, okulların yanı sıra 11 ildeki 12 Forum Alışveriş Merkezi'nde düzenlenen eğitimlerle devam etti. 25 Ekim 2014 - 25 Ocak 2015 tarihleri arasında hafta sonları gerçekleşen eğitimlerin ilk durağı Ankara oldu.

Ankara'dan sonra İstanbul'da (Forum İstanbul) ve Aydın'da gerçekleşen eğitimler sırayla; Denizli, Manisa, Trabzon, Erzurum, Gaziantep, Mersin, Kayseri, Nevşehir ve son olarak yine İstanbul'daki (Marmara Forum) Alışveriş Merkezleri'nde de yer aldı.